Wiadomości 19-08-2019

Pogoń Oleśnica 6:0 GKS Kobierzyce!

Pewna wygrana na początek!

W pierwszej kolejce okręgówki odnosimy wysokie zwycięstwo nad GKS-em Kobierzyce!

Do przerwy MKS prowadził już 3:0. Wynik spotkania otworzył celnym strzałem w 16. minucie Sławomir Kopek. Kilkanaście minut później do bramki rywali trafił Mateusz Jendryca, ale Pogoń nie zamierzała zwalniać tempa. W końcówce pierwszej połowy na 3:0 trafił sprowadzony latem ze Zbytowej Bartosz Ciszewski.

Początek drugiej połowy znów należał do zespołu Pogoni. Doskonałej sytuacji nie wykorzystał Michał Hałapacz, który zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału w polu karnym gości. 5 minut później mocno na bramkę gości uderzał Kopek, ale bramkarz GKS-u zdołał sparować piłkę na rzut rożny. Ale co się odwlecze to nie uciecze. W 61. minucie szybką kontrę celnym strzałem zakończył Jendryca. Minutę później wynik podwyższył Ciszewski i MKS prowadził już 5:0.

W 70. minucie Jendryca mógł ustrzelić hat-tricka, ale golkiper gości instynktownie zdołał obronić jego strzał w sytuacji sam na sam. Kwadrans przed końcem dokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Karol Siódmiak i ustalił wynik spotkania.

Kolejny mecz MKS rozegra na wyjeździe w Siechnicach z miejscowym Energetykiem. To spotkanie w sobotę 24 sierpnia o godz. 17:00.

POGOŃ OLEŚNICA 6:0 (3:0) GKS Kobierzyce

Bramki: Kopek 16', Jendryca 36', 61, B. Ciszewski 40', 62' Siódmiak 75

Żółta kartka: Balcerzak 35'

POGOŃ: Salamaga(86' Maliga) - Świerczyński, Siódmiak, Korcik(77' Wolski), Kopek(70' M. Ciszewski), Jendryca(75' Sikora), Hałapacz, A.Ciszewski, B.Ciszewski, Balcerzak, Aludauri(46' Smyrski).

GKS: Korny(60' Świder) - Spychalski(50' Schabik), Wilusz(60' Urycz), Jaskólski, Kozioł, Hnatiuk, Hylewicz, Gędaj, Killich(65' Rudnicki), Kaczmarczyk, Kluszczyński

Sędziowali: Tomasz Soja oraz Krzysztof Balcerzak i Szymon Siwek