Wiadomości 03-09-2017

Pogoń Oleśnica 0:0 Polonia-Stal Świdnica

Zawodnicy Pogoni Oleśnica zdobyli pierwszy punkt w sezonie 2017/2018. W niedzielne popołudnie biało-niebiesko-czerwoni zremisowali przy Brzozowej 0:0, chociaż była szansa na zgarnięcie pełnej puli.

W mecz lepiej weszli goście, spychając MKS do defensywy. Dużo zamieszania siał Myrta, który dwukrotnie uderzał na bramkę Idziorka. Pierwszą dogodną sytuację Pogoń miała po niespełna kwadransie, po zamieszaniu z rzutu rożnego nie udało się jednak oddać strzału na bramkę świdniczan. Kilka minut później Myrta marnuje dogodną okazję uderzając obok bramki Idziorka. Do końca pierwszej połowy więcej okazji mają goście, są częściej przy piłce i prezentują się lepiej niż Pogoń. Gospodarze odpowiadali strzałami Sepetowskiego czy Koselskiego, które jednak mijały bramkę strzeżoną przez Kota. W ostatniej akcji tej części gry Idziorek zachowuje czujność i piękną paradą wybije piłkę na rzut rożny

Po przerwie Pogoniarze zaczęli prezentować się zdecydowanie lepiej i pierwszy kwadrans drugiej połowy należał do MKS-u. W 56. minucie sędzia dyktuje rzut karny za zagranie ręką obrońcy Polonii, do piłki podchodzi Kotwa, ale jego strzał broni bramkarz gości. Nasz napastnik miał jeszcze dwie dobre okazje w przeciągu kilku minut, których jednak nie udało się wykorzystać. Końcowe minuty to wyrównana gra i kilka sytuacji, głównie dla drużyny gości. Najlepszą miał Tragarz, ale jego atomowe uderzenie z 87. minuty minęło bramkę Pogoni. Ostatecznie kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim bramek nie oglądali, a Pogoń zapisała na swoim koncie pierwszy punkt w tabeli IV ligi.

POGOŃ: Idziorek - Karga, Siódmiak, Pucek, Korcik, Koselski, Sepetowski, Kluziak, Filip Szczypkowski, Miodek(78' Rusiecki), Kotwa(69' Adam Szczypkowski),

Sędziował: Kornel Paszkiewicz (KS Wrocław)