Wiadomości 27-08-2017

Piast Żerniki - Pogoń Oleśnica 1:0

Pierwszy zespół MKS Pogoń Oleśnica doznał 3 porażki z rzędu i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli IV Ligi Dolnośląskiej.

Spotkanie z Piastem Żerniki, było idealnym momentem na załapanie oddechu. Niestety, zawodnicy Pogoni Oleśnica kompletnie nie wykorzystali tej szansy. Mało tego, ilość popełnianych, prostych i niewymuszonych błędów była tak duża, że gdyby nie doskonała postawa w bramce Kacpra Rogali, już do przerwy Pogoń mogła przegrywać 3:0. Pierwszy gol, padł po klasycznej kontrze, w której udział wzięło trzech zawodników gospodarzy. Szybka piłka do przodu, zgranie do tyłu, rozrzucenie na prawe skrzydło i wrzutka którą wybijają zawodnicy Pogoni ale na tyle nieudolnie, że ta zostaje w polu karnym, napastnik Piasta przytomnie wycofuje na 16 metr, gdzie Magusiak celny strzałem przełamuje interwencję Rogali i piłka wpada do siatki.

Pogoń ma oczywiście sporo swoich okazji w tym meczu, najlepsze marnuje Kotwa, Siódmiak, Rusiecki. W drugiej połowie gra jest jednak bardzo chaotyczna i niedokładna w wykonaniu Pogoni, a kontry Piast szybkie i groźne. Mecz kończy się minimalną wygraną gospodarzy, która mogła być jednak wyższa.