Wiadomości 05-11-2018

Kl. O: Pogoń Oleśnica 4:0 Czarni Jelcz-Laskowice!

Pogoń lepsza od Czarnych!

Przed meczem oba zespoły miały po 22 punkty co zwiastowało wielkie emocje w sobotnie popołudnie przy Brzozowej. Pierwszy raz bramce gości na początku meczu próbował zagrozić Hałapacz uderzeniem z dystansu. Po niespełna kwadransie gry po błędzie jelczańskiej obrony szansę miał Miodek jednak oddał zbyt słaby strzał. Minutę później po składnej akcji Pogoni piłkę do Miodka zagrał Ciszewski, a ten płaskim uderzeniem w kierunku dalszego słupka dał MKS-owi prowadzenie! Kilka minut później Ciszewski musiał opuścić boisko. Został kopnięty w głowę przez rywala i nie mógł kontynuować gry. W 30 minucie znakomitą okazję do wyrównania miał Florek, ale w ostatniej chwili jego uderzenie zablokował Siódmiak. Od 33. minuty Pogoń grała w przewadze, po drugiej żółtej kartce dla Tarasewicza po faulu na Strójwąsie (pierwszą obejrzał za atak na głowę Ciszewskiego). Nie podłamało to drużyny z powiatu oławskiego, w 38. minucie po rajdzie prawą stroną uderzał Okoń, jego strzał odbił Salamaga.

Po zmianie stron w 50. minucie Pogoń powinna prowadzić już 2:0. Po oskrzydlającej akcji nie udało się jednak wpakodwać piłki do bramki. W dalszej części meczu Pogoń starała się prowadzić grę, ale raz po raz goście próbowali zaatakować naszą bramkę Jak chociażby w 65. minucie kiedy to musiał interweniować Salamaga broniąc strzał Okonia. MKS dopiął swego w 69. minucie. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła i zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Hałapacz potężnie uderzająć z około 12 metrów! Chwilę później po atomowym uderzeniu Kacpra Korcika z 25 metrów było już 3:0. Pogoń mogła jeszcze podwyższyć wynik po uderzenniu z dystansu Miodka, ale jego strzał podobnie jak dobitkę Uznańskiego odbił Florczyk. W 90. minucie MKS dobił rywala, a na listę strzelców wpisał się Rafał Smyrski. Pogoń odniosła bardzo ważne zwycięstwo wskakując na pozycję lidera ligi! A już za tydzień w sobotę o godz. 14:00 derbowe starcie w Goszczu z Wiwą.

Pogoń Oleśnica 4:0(1:0) Czarni Jelcz-Laskowice

Bramki: Miodek 15', Hałapacz 69', Korcik 73', Smyrski 90'

Żółte Kartki: Świerczyński 53' - Tarasewicz 21' 33', Florek 48'

Czerwona kartka: Tarasewicz 33'(za drugą żółtą)

POGOŃ: Salamaga - Strójwąs(82' Kowalski), Graf, Siódmiak, Korcik, Świerczyński, Hałapacz, Ciszewski(23' Smyrski), Warzecha(46' Stanisławski, 75' Uznański), Kopek(Sikora 77'), Miodek

Sędziowali: Michał Jankowiak oraz Fabian Woźniak i Mateusz Maj

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Nabory do MKS Pogoń Oleśnica

Dołącz do MKS Pogoń Oleśnica
SPRAWDŹ

KUP BILET NA MECZ

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore

POGOŃ BIZNES GROUP

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore