Wiadomości 29-10-2018

III Liga K: Pogoń Oleśnica 1:1 Moto-Jelcz Oława

Dolińska ratuje punkt w meczu z Moto-Jelczem Oława.

Mecz rozgrywany w bardzo trudnych warunkach przy niskiej temperaturze i ciągle padającym deszczu do przerwy toczył się w środkowej strefie boiska. Było dużo walki, a akcji strzeleckich było jak na lekarstwo. Mogło zacząć się dobrze, bo Paulina Stasiak w 6 minucie wyprzedziła dwie stoperki Oławy i stanęła oko w oko z bramkarką, która z trudem wybroniła strzał. Pierwsza bramka w meczu padła dla gości w 38 min tuż przed przerwą. Katarzyna Kamińska wykonała rzut rożny, który z trudem wybiła Karolina Głowacz, niestety piłka wróciła do wykonawczyni stałego fragmentu gry i po ponownej wrzutce napastniczka z Oławy strzela głową na 0:1. Po przerwie nasze piłkarki ruszyły odważniej do odrabiania strat. Dużo akcji przeprowadzonych skrzydłami za sprawą Moniki Biedy i sióstr Stasiak dało skutek w 62 min. Paulina Stasiak na prawym skrzydle wymanewrowała dwie zawodniczki i dograła do będącej na 20 metrze Zuzanny Dolińskiej(na zdjęciu), ta pięknym zwodem minęła obrończynię i strzeliła po ziemi dając wyrównanie. Warto zaznaczyć, że Zuza dopiero co wróciła do gry po kontuzji stawu skokowego i wniosła wiele ożywienia w szeregi drużyny. W następnej zespołowej akcji znów Paulina Stasiak dogrywa z prawego skrzydła ale kilka centymetrów zabrakło aby Monika Bieda głową skierowała piłkę do bramki rywalek. Na słowa pochwały zasłużyła cała drużyna, ponieważ Oławianki były uważane za faworyta tego meczu, a mimo to mecz był bardzo wyrównany i w końcówce to naszej drużynie zabrakło szczęścia pod bramką przeciwnika, aby zebrać pełną pulę punktów.

MKS Pogoń Oleśnica 1:1 (0:1) Moto Jelcz Oława 1:1
Bramka: Dolińska 62 min

Skład: Głowacz, Błasiak, Krawczyńska, Słotnicka, Miklaszewska, Bieda, Pańczyszyn, Stasiak Patrycja, Dolińska, Paluch (41 Gretka), Stasiak Paulina.

Następny mecz gramy w Lubinie z LUKS Ziemią Lubińską Czerniec w sobotę 03.11.2018r o godz 11:00.