Nasza praca wzorowana jest na metodologii Ekkono opracowanej przez trenerów z Soccer Services Barcelona. Oprócz rozwoju cech motoryczno – koordynacyjnych oraz techniki gry bardzo mocno skupia się na trzecim aspekcie rozwoju – aspekcie poznawczym.

To jak młodzi piłkarze postrzegają grę wokół nich i jakie podejmują decyzje jest kluczowe dla jakości gry. Dlatego bardzo mocno chcemy przyczyniać się do rozwoju inteligentnych zawodników, zdolnych do rozpoznania i stworzenia rozwiązań dla problemów, które mogą pojawić się podczas gry.

Praca szkoleniowa Akademii MKS Pogoń Oleśnica podzielona jest na następujące etapy:

EGO 1 (JA GRAM MECZ I)

rozwijamy relacje indywidualne z piłką i najbliższym przeciwnikiem (6,7,8 lat); w tym wieku dzieci uwielbiają mieć piłkę, dlatego wspieramy ich w grze indywidualnej, chcemy ich wyposażyć w „narzędzia” do indywidualnego rozwiązania problemu w grze z piłką oraz jej
odbioru.

EGO 2 (JA GRAM MECZ II)

rozwijamy relacje indywidualne z piłką, z najbliższym kolegą i przeciwnikiem (8,9 – 10 lat); w tym wieku dzieci nadal uwielbiają mieć piłkę, dlatego nadal wspieramy ich w rozwoju umiejętności gry indywidualnej. W tym wieku zaczynamy jednak zwracać uwagę na możliwość rozgrywania akcji z najbliższym kolegą.

SUM 1 (TY I JA GRAMY MECZ I)

rozwijamy relację z piłką, najbliższym kolegą i przeciwnikiem, z kolegą który jest oddalony (11 – 12 lat); na tym etapie oprócz rozwiązywania sytuacji indywidualnie z piłką, zwiększamy uwagę na zachowania zawodnika bez piłki i możliwości rozwiązania problemu w grze z kolegami w ataku i w obronie.

SUM 2 ( TY I JA GRAMY MECZ II)

rozwijamy relację z piłką, z kolegami i przeciwnikami, którzy są blisko i są oddaleni (13 – 15 lat); coraz mocniej podkreślamy znaczenie gry kolektywnej, w dalszym ciągu rozwijamy u zawodników możliwości
rozwiązywania problemów w grze z kolegami w ataku i w obronie; w tym wieku zaczynamy zwracać uwagę na zachowania indywidualne na konkretnych pozycjach, w ataku i w obronie.